патент украина

Сайт агентства "УКРАИНСКИЕ ТОРГОВЫЕ МАРКИ"

ПАТЕНТЫ В УКРАИНЕ

Изобретение, полезная модель и промышленный образец

Патентование в Украине и России. С нами - Легко и Просто!  Звоните:  098 773-33-53, 099 433-01-33,  063 942-55-33 . Пишите: info@tm.ua

НОВОСТИ ПАТЕНТНОГО МИРА

Практика відображення промислових зразків в онлайн-базах України.

12.05.2020

Практичні аспекти відображення промислових зразків в Базі Укрпатенту.Обговорюючи питання практики відображення промислових зразків в онлайн-базах України, необхідно звернути особливу увагу на ч. 6 ст. 5 ЗУ «Про охорону прав на промислові зразки», де зазначено, що: «Обсяг правової охорони, що надається, визначається сукупністю суттєвих ознак промислового зразка, представлених на зображенні (зображеннях) виробу, внесеному до Реєстру, і засвідчується патентом з наведеною у ньому копією внесеного до Реєстру зображення виробу». Зверніть увагу, що як у самому охоронному документі – мова йде про патент, так і у відповідному Реєстрі, обов’язково публікується зображення виробу.

Які дані публікуються в патенті на промисловий зразок?
Весь перелік відомостей визначено ч. 2 ст. 2.1 Положення про Державний реєстр патентів України на промислові зразки, де кожному інформативному блоку відповідає конкретний код. Серед обов’язкових даних, зо публікуються у кожному патенті слід виділити:
- номер патенту;
- номер Заявки на патент;
- дата подання Заявки;
- дата подання патенту;
- назва патенту;
- код МКПЗ;
- данні про Автора – ПІБ та адреса;
- дані про Заявника;
- дані про власника – тут уже може бути як автор – фізична особа, так і ЮО, що є власником патенту на основі договору чи робочих взаємовідносин з Автором та адреса;
- адреса для реєстрації;
- данні представника, якщо від подавав та зображення промислового зразка.

Особливий нюанс пов'язаний також із чинністю Патенту. Загальна норма встановлює, що патент на ПЗ діє 10 років, а за клопотанням власника ще + 5 років. А от у ч.1 ст.20 ЗУ зазначено «Права, що випливають з патенту, діють від дати публікації відомостей про його видачу за умови сплати річного збору за підтримання чинності патенту.». Тобто кожен рік потрібно оплачувати відповідний збір за чинність патенту, якщо цього не зробити, то дія буде припинена. А це буде відображено у відповідному Реєстрі.


© 2020, Оксана Власюк, Юрист Агентства Українські торгові маркиНовости по теме:

Возврат к списку

Новости
Вы уверены в своей правоте? Тогда Решение Укрпатента об окончательном Отказе в получении патента можно и нужно обжаловать в суде!


Система інтелектуальної власності України перебуває на етапі активного реформування. Не є виключенням і норми, що регулюють питання реєстрації та захисту промислових зразків.Варто відмітити важливість правильно підібраного зображення, яке відображатиме всі особливості Вашого промзразка, які Ви бажаєте захистити і детально їх прописати у описі. 


Коронавирус был впервые описан в 1931 году, а у человека первый коронавирус (HCoV-229E) был диагностирован в 1965 году.


Сайт перемещен на новый  домен. Просим извинить, за доставленные неудобства.